Raliečiai Valso šokio jubiliejinį konkursą skyrė pedagogei Onai Čeplijauskienei

Raliečiai Valso šokio jubiliejinį konkursą skyrė pedagogei Onai Čeplijauskienei

Gegužės 6 d. Jeronimo Ralio gimnazija 50-ąjį kartą organizavo Valso šokio šventę – konkursą, skirtą mokytojai Onai Čeplijauskienei atminti.

Renginių, mokykloje prasidėjusių dar 1970-aisiais metais, pradininkė, tikra šokio entuziastė O. Čeplijauskienė tada sugebėjo suburti jaunuosius šokėjus ir įžiebti kibirkštį. Šiandien, žvelgdami į praeitį iš istorinės perspektyvos, suvokiame nuveikto didžiulio pedagogės darbo prasmę ir tokių konkursų išliekamąją vertę. Tad ir šventės, vykusios Jonavos kultūros centro didžiojoje salėje, pradžia jautri: ekrane buvo rodomos nuotraukos – akimirkos iš mokytojos gyvenimo – ir žodį tarė šokio konkursų pirmtakės dukra Dalia Čeplijauskaitė-Kinderavičienė.

Renginio pradžioje balsingi dainininkai ir šokėjai atliko kūrinį ,,Norim dar”, o gimnazijos mokinių tarybos nariai sušoko stilingą, savitos siužetinės kompozicijos valsą. Komisijos nariai – Jonavos KC direktorius S. Jefimenka, LR Seimo narys E. Sabutis, gimnazijos direktorė Z. Gudonavičienė, LII laidos abiturientė, šokių mokytoja J. Antanavičiūtė, gimnazijos tarybos narė D. Cvilikienė – vertino I-II klasių ir III klasių komandos šokėjų pateiktas savitas valso išraiškos improvizacijas, o susirinkusieji galėjo stebėti ir nedrąsiai sušoktą pirmąjį mokyklinį valsą, ir sudėtingus šokio elementus.

Gimnazijos direktorė Z. Gudonavičienė, sveikindama visus dalyvius, pabrėžė, kad ,,šis renginys – pati gražiausia jaunystės šventė”. Šaunieji renginio vedėjai ne kartą akcentavo, kad šventei raliečiai ilgus mėnesius intensyviai ruošėsi, apmąstydami šokio choreografiją, muziką, scenografiją, dėmesį skirdami etikos ir estetikos subtilioms detalėms. Be to, šis konkursas – tai puiki galimybė skleistis kiekvieno šokėjo individualiajam „aš“, kartu jaučiant visus šokio kompozicijos dalyvius.

Legendinė Mata Hari yra pasakiusi: „Šokis – tai poema, o kiekvienas jo judesys – žodis.”

Iš gausybės išraiškingiausių žodžių – karališko valso judesių – raliečiai sukūrė nuostabią šokio poemą, kuria gėrėjosi gausiai susirinkusi gimnazijos bendruomenė ir šokio menui neabejingi jonaviečiai.

Gimnazija dėkoja rėmėjams: UAB ,,Lonas”, AuRe – sezoninis dekoras, kavinei-barui ,,V.A.U”, Jonavos KC direktoriui Sergejui Jefimenkai ir jo komandai.

This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative.


Comments are closed.