Minėta Europos sveikos mitybos diena

Minėta Europos sveikos mitybos diena

Jeronimo Ralio gimnazijoje visuomenės sveikatos specialistė Danutė Kačegavičienė ir technologijų mokytoja Modesta Stakėliūnaitė organizavo naudingą renginį antrokams apie sveiką mitybą. Renginyje dalyvavo svečias, mitybos specialistas, Artiomas Šabajevas, kuris kalbėjo tema „Cukraus kiekis mūsų mėgstamuose produktuose“.

Nors ne visi linkę tai pripažinti, bet vienas sveikos mitybos priešų yra cukrus, o ne riebalai ar angliavandeniai. Šis maisto produktas išbalansuoja cukraus ir insulino lygį kraujyje ir skatina organizmą kaupti riebalus, todėl būtent cukrus skatina nutukimą ir gali tapti antrojo tipo cukrinio diabeto bei kitų negalavimų priežastimi. Po trumpos teorinės dalies gimnazistai skaičiavo cukraus kiekį produktuose, dėliojo cukraus gabalėlius prie kiekvieno produkto. Tai leido vizualiai pamatyti, kiek cukraus turi kiekvienas produktas. Raliečiai lygino vienus produktus su kitais. Nors dauguma puikiai žino, kad per didelis vartojamo cukraus kiekis neigiamai veikia sveikatą, ši informacija dažniausiai nesustabdo nuo per daug cukraus sudėtyje turinčių produktų vartojimo. Atidus stebėjimas, kiek cukraus kubelių yra viename ar kitame produkte, priverčia susimąstyti.

Renginio pabaigoje gimnazijos antrokai turėjo galimybę ragauti produktus, kurie turi mažiau ir daugiau cukraus, aptardami jų skonio savybes.

Dėkojame renginio svečiui ir organizatorėms už naudingą informaciją, išgirstą renginio metu.

This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative.


Comments are closed.