Valso tempu į LAISVĖS šventę…

Valso tempu į LAISVĖS šventę…

Kovo 8-ąją Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje 49-ąjį kartą organizuotas karališkojo šokio – valso – vakaras (šio renginio pradininkė  – mokytoja Onutė Čeplijauskienė). Dalyvių prisistatymo rikiuotėje šalia raliečių vėliavos suplevėsavo šokėjų iš Justino Vareikio ir Raimundo Samulevičiaus progimnazijų bei Neries pagrindinės mokyklos vėliavos. O dar tas žavusis vaikinų-trečiokų šokis vakaro pradžioje… Taigi netrūko nei žiūrovų-raliečių, nei svečių, nei pavasarinių žiedų, nei plojimų…

Iš anksto galvodami apie šią šventę, raliečių šokio pamokos, kurių metu mokytoja Dalia Ržeuskienė negaili patarimų ir kūrybinių idėjų, tapo gerokai intensyvesnės ir kryptingesnės. Džiugina tai, kad kaskart šis konkursas tampa puikiu reginiu, apjungiančiu  ne vieną meno sritį – gimnazistai apmąsto šokio choreografiją, muziką, scenografiją, dėmesio skiria etikos ir estetikos subtilioms detalėms. Be to, šis konkursas – tai puiki galimybė skleistis kiekvieno šokėjo individualiajam „aš“, kartu jaučiant visus šokio kompozicijos dalyvius. Džiugina ir tai, kad valso vakaras jau trečią kartą sietinas su prasmingomis akcijomis, ugdančiomis mokinių gerumą, nuoširdumą, atjautą šalia esančiajam. Buvusiųjų šokio švenčių metu vyko akcijos „Padovanok žaislą“, „Padėk įgyvendinti dešimtmečio Ervino Dimšos svajonę – pasveikti“, o šiemet raliečiai nusprendė renginio metu surinktas lėšas skirti beglobiams naminiams gyvūnams, kurie besąlygiškai pasitiki žmogumi ir jo gerumu.

Atrodytų, kasmet tas pats valsas…, tačiau vakaro metu komisijos nariai – gimnazijos direktorius A. Rimkus, LXVIII laidos abiturientas Ž. Galimovas,  LXX laidos abiturientė M. Kazlauskaitė, šokių mokytoja J. Abromavičienė, abiturientas L. Kaškauskas – akyliau stebėjo kaskart kintantį valso pasaulį. Kiekvienos grupės šokėjai stengėsi pateikti savitų valso išraiškos priemonių, todėl vakaro metu susirinkusieji galėjo stebėti nuo nedrąsiai sušokto pirmojo mokyklinio valso iki sudėtingų šio šokio improvizacijų. Vakaro metu tarp konkursinių šokių stebėtas ir mokinių tarybos paruoštas choreografinis kūrinys bei ypač savita siužetinė kompozicija, skirta pamąstyti apie beglobius gyvūnus. Vakaro metu skambėjo raliečių Akvilės Kolojanskaitės, Kristinos Chlastauskaitės, Julijos Radzevičiūtės, Monikos Imbrasaitės atliekamos dainos.

Prieš įteikdamas apdovanojimus, gimnazijos direktorius sveikino visas merginas, moteris su Kovo 8-ąja, su artėjančia Kovo 11-ąja, su gražia karališkojo valso švente. Komisijos nariams sudėtinga buvo nuspręsti, kurie šokėjai turėtų užimti išskirtinę vietą, nes susumuoti ir vienodai surinkti taškai  liudijo puikų šokių grupių pasiruošimą. Matyt, taip ir turėjo būti, kad konkursas ir konkurencija tarp klasių virstų tikra švente. Vis dėlto pagrindinis šventės apdovanojimas įteiktas Justino Vareikio progimnazijos 8a klasės šokėjams.

Belieka ištarti: „ Ačiū šio vakaro organizatoriams ir iki pasimatymo jubiliejinėje valso šventėje!“.

This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative.


Comments are closed.